Seminaria i pracownie problemowe/dyplomowe
Pracownie problemowe/dyplomowe trzeba odrabiać w określonej kolejności, po jednej w semestrze. Jeśli student chce w jednym semestrze odrobić dwie pracownie, musi mieć na to zgodę opiekuna, udzieloną z góry, tj. na początku semestru, i uzasadnioną merytorycznie. W przypadku braku takiej zgody zaliczana będzie tylko pierwsza z pracowni.
Studenci dyplomujący się w IAiIS muszą w przypadku seminariów oraz pracowni dyplomowych/problemowych deklarować grupy prowadzone przez IAiIS (zwykle oznaczone numerem 100, 101, 102 itp.), nawet jeśli ich opiekun naukowy jest z innego instytutu.
Seminaria SDM2 są w IAiIS zorganizowane nietypowo: dyplomanci chodzą na seminaria zespołu naukowego opiekuna lub – jeśli opiekun jest z innego instytutu – zespołu właściwego merytorycznie, wskazanego przez wicedyrektora ds. nauczania. Seminaria odbywają się w następujących zespołach:
- Zespół Technik Sterowania: prof. M. Ławryńczuk,
- Zespół Inżynierii Oprogramowania: dr hab. A. Zalewski,
- Zespół Percepcji Maszyn: prof. W. Kasprzak,
- Zespół Programowania Robotów: dr hab. W. Szynkiewicz, prof. uczelni,
- Zespół Złożonych Systemów: prof. E. Niewiadomska-Szynkiewicz,
- Zespół Wspomagania Decyzji i Badań Operacyjnych: dr hab K. Pieńkosz.
Terminy odbywania się ww. seminariów należy sprawdzać w planie zajęć, kierując się nazwiskiem prowadzącego. Można też zasięgnąć informacji w sekretariacie dydaktycznym IAiIS.
Uwaga: Studenci przystępujący do seminariów dyplomowych SDM1 muszą mieć sprecyzowaną tematykę pracy dyplomowej. Na seminariach tych jest bowiem wymagane przedstawienie zadania dyplomowego oraz koncepcji jego rozwiązania. Niemożność przedstawienia tych wywodów skutkuje niezaliczeniem seminarium. Przystąpienie do SDI oraz SDM2 wymaga, by praca była na tyle bliska ukończenia, iż w ramach seminarium można przedstawić prezentację przygotowywaną na obronę.
Student odrabiający seminarium dyplomowe lub pracownię dyplomową/problemową musi mieć opiekuna naukowego.
Przypominamy, iż zgodnie z regulaminem studiów w PW obecność na seminariach jest obowiązkowa, zatem każda nieusprawiedliwiona nieobecność może być podstawą odmowy zaliczenia przedmiotu.
Sprawozdania z pracowni problemowych/dyplomowych należy wysyłać pocztą elektroniczną wprost do opiekunów naukowych, z zachowaniem terminu, tj. do ostatniego dnia zajęć semestru.
W przypadku pracowni kończących proces dyplomowania danego stopnia (PDI2, PDYM, ESDP2, EMSC4) zaliczenie następuje automatycznie po złożeniu pracy dyplomowej.
Uwaga: z uwagi na przepisy wyższego rzędu możliwość zaliczania PDI2, PDYM, ESDP2 i EMSC4 bez złożenia pracy dyplomowej została zlikwidowana.